Meal Time - CaliVita

Idi na sadržaj

Meal Time

Meal Time
Kupite Meal Time - idite do trgovine

proizvod nije dostupan

100 žvakaće tablete

Upotreba:
1 - 2 tablete dnevno nakon obroka ili prema savjetu stručnjaka.
Uzimanje papaje ne preporučuje se osobama koje imaju čir na želucu ili dvanaesniku.

Aktivni sastojci:
250 mg enzimi ploda papaje (Carica papaya)

Sastojci:
enzimi ploda papaje, šećer, sladilo: sorbitol, tvar protiv zgrudnjavanja: magnezijeve soli masnih kiselina, stabilizator: stearinska kiselina, aroma jagode.
Proizvod sadrži šećer i sladilo.
Probavni enzimi papaje
Meal Time - probavni enzimi papaje

Meal time su ukusne tablete za cuclanje koje sadrže papain, enzim koji specifično djeluje na probavu bjelančevina. Preporučuje se i kao dopuna kod problema celulita, nadutosti, oboljenja zglobova, slabog imuniteta. Proizvod Meal Time sadrži enzime papaje od kojih je najvažniji papain, često nazivan biljnim pepsinom. Tablete papaje se cuclaju i finog su okusa, a papaja, uz to što pospješuje probavu, može ublažiti probleme osoba koje pate od oboljenja zglobova, te pomaže osobama koje pate od upalnih bolesti i uzimaju kortikosteroide.

DETALJNIJE
Enzimi su tvari koje pomažu odvijanje kemijskih procesa u organizmu, zbog čega ih se naziva i biokatalizatorima. Bjelančevine, masti i ugljikohidrati se pod utjecajem probavnih enzima razlažu na aminokiseline, masne kiseline i jednostavne šećere, koji su veličinom prikladni za resorpciju i iskorištavanje u ljudskom tijelu.

Probava započinje još u usnoj šupljini djelovanjem alfa-amilaze (ptijalin) na molekule škroba. Hrana se u želucu omekšava djelovanjem želučane kiseline (HCl), a u takvoj se kiseloj sredini aktivira i enzim pepsin koji pospješuje razlaganje makromolekula bjelančevina na aminokiseline. Gušterača luči mješavinu najvažnijih enzima za probavu bjelančevina, masti i ugljikohidrata. Složene molekule ugljikohidrata (škroba i glikogena) razgrađuju se pod djelovanjem amilaze, laktaze i saharaze na jednostavne šećere. Njihovom daljnjom razgradnjom do ugljičnog dioksida i vode oslobađa se energija nužna za životne procese. Žučne kiseline nužne su za probavu i resorpciju masti, kao i enzimi lipaze. Tako razgrađene molekule mogu se s vodom, vitaminima i elektrolitima lako resorbirati u crijevu. Zdravlje probavnog sustava je ključ za postizanje sveukupnog zdravlja organizma. Koliko je dobra naša probava toliko ćemo imati energije, a o tome ovisi i stanje duha i tijela kao i naša dugovječnost. Probavne smetnje javljaju se u svim dobnim skupinama.

Najčešći problemi vezani uz zdravlje probavnog sustava su loša probava, crijevne zaraze, nadimanje i upale (sindrom iritabilnog kolona, ulcerozni kolitis, gastritis, Chronova bolest), nepravilno pražnjenje crijeva (zatvor, proljev) itd.
Povratak na sadržaj